„Do Rzeczy”: Cenckiewicz ujawnia: Długie ręce Jaruzelskiego.  Jak generał stanu wojennego współrządził Polską po 1989 r.

„Do Rzeczy”: Cenckiewicz ujawnia: Długie ręce Jaruzelskiego. Jak generał stanu wojennego współrządził Polską po 1989 r.

Wojciech Jaruzelski i jego towarzysze blokowali ujawnianie prawdy o generale oraz LWP. Niewygodnego podpułkownika wydalono z wojskowego instytutu i z armii. Operacja wybielania była szeroko zakrojona, wspierało ją MON – pisze Sławomir Cenckiewicz w artykule „Generał bez skazy?” na łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

Ponadto w „Do Rzeczy”:

– Kościół w Polsce odmłodniał – zauważa ks. bp. Damian Muskus, koordynator generalny Światowych Dni Młodzieży w rozmowie z Marcinem Makowski i podkreśla, że Światowe Dni Młodzieży umocnią wiarę w Polsce.

Środowiska, które wiązały wielkie nadzieje z Komitetem Obrony Demokracji, podtrzymują jeszcze tromtadracką propagandę. Po cichu zastanawiają się jednak nad zmianą, która przywróciłaby projektowi utraconą świeżość zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Marsz KOD doszedł do ściany”.

– Główną osią podziału politycznego w Polsce nie jest walka o praworządność i konstytucję – jak przedstawia to opozycja. To wojna bogatych z biednymi. PiS jest reprezentantem biednych, a KOD, PO i Nowoczesna sytych – przekonuje Piotr Gursztyn w artykule „Biedni kontra  bogaci”.

– Kury szczać prowadzać, a nie politykę historyczną robić! – zawołałby zapewne zdenerwowany marszałek Józef Piłsudski, gdyby przyszło mu obserwować działania polityków PiS wokół ważnych, historycznych rocznic. Głównie w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale nie tylko – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „Awantura smoleńska”.

Coraz więcej francuskich liderów politycznych mówi dziś o wojnie totalnej. – Albo my, albo islamiści – dodają. To koniec politycznej poprawności w sferze imigrantów i multikulturalizmu – zauważa Olivier Bault w artykule „Francja  zmienia kurs”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski pisze, na co należy uważać w islamskiej Francji, Jacek Przybylski tłumaczy, jak zarobić na modzie na pokemony, a Agnieszka Niewińska i Teresa Stylińska spierają się o to, czy należy wypłacać pensje pierwszym damom.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 25 lipca 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.