Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

25.11.2018

„Do Rzeczy” (48) Mecenas Giertych na wojnie z PiS

Inne wersje: txt

Choć mija już 11 lat od jego politycznego upadku, Roman Giertych nie znika z mediów. Teraz jako prawnik ludzi poprzedniej władzy prowadzi własną krucjatę przeciw politykom PiS zauważa Wojciech Wybranowski w artykule „Krucjata Giertycha”. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

 Prawo i Sprawiedliwość ma okazję do chwili oddechu. Sondaże na razie specjalnie nie drgnęły. Afera szefa KNF nie odbiła się znacząco na wynikach badań – pisze Piotr Semka w tekście „Potyczki we mgle”.

PiS musi uspokoić emocje – przekonuje Krzysztof Łapiński, były rzecznik prasowy prezydenta, w rozmowie z Kamilą Baranowską.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to ucieczka przed walcem z napisem: „TSUE”. Zyskują państwa UE, zwłaszcza Niemcy, a koszty poniesie wyłącznie PiS – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Jak PiS uratował Unię”.

Czy Kościół dostatecznie potępiał nazistów? – rozważa prof. Marek Kornat, historyk, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Bez ich rewolucji nie runęłaby władza Wilhelma II. Portowa Kilonia oddaje po latach hołd swym buntownikom – pisze Piotr Semka w artykule „Niemiecki Listopad”.

Na początku października brytyjski dziennik „The Sun” poinformował, że Rosja tworzy dwie bazy wojskowe w Libii i wyposaża je w rakiety S-300 oraz Kalibr. To nie pierwsze takie doniesienie na temat rosyjskich planów w tym północnoafrykańskim kraju. Dla Europy może to oznaczać śmiertelne zagrożenie – ostrzega Witold Repetowicz w tekście „Rosyjski atak bronią D na Europę?”.

W ciągu roku zarobki Polaków wzrosły średnio o ok. 350 zł. Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw do końca grudnia może przekroczyć barierę 5 tys. zł – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Czas podwyżek”,

Robert Kubica wraca do Formuły 1 dzięki uporowi, ciężkiej pracy i pieniądzom Orlenu dla zespołu Williamsa. To jeden z najbardziej efektownych powrotów w historii sportu – pisze Łukasz Majchrzyk w tekście „Kubica wstaje z popiołów”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również „Narcos”, Meksyk i kokaina – okiem Piotra Goćka

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 26 listopada 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów