Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

23.09.2018

"Do Rzeczy" nr 39: Atak na Cejrowskiego.

Inne wersje: txt

Grupa podróżników chce Cejrowskiemu narzucić poprawność polityczną.

Twierdzą, że są „zmęczeni obrażaniem i wyśmiewaniem ludzi za ich odmienność”. Jednocześnie sami odmawiają innym moralnego prawa do głoszenia własnych poglądów. Prawie dwustu podróżników i dziennikarzy dołączyło do medialnego ataku na Wojciecha Cejrowskiego zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Z cenzurą przez świat”.

Podróżnik bez poglądów jest nudny – mówi Stefan Czerniecki, podróżnik i dziennikarz w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Jak wykazuje treść listu podróżników do Wojciecha Cejrowskiego, mimo upływu 240 lat od śmierci Jeana-Jacques’a Rousseau jego idee zdają się być zaskakująco żywotne. Czy nie powinniśmy oceniać innych kultur?
zastanawia się Piotr Semka w tekście „Szlachetny dzikus i jego mit”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

PSL przeżyje prawdziwe trzęsienie ziemi – prognozuje dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Kwestia reparacji wojennych od Niemiec jest już zamknięta. Sprawa odszkodowań za straty wojenne jest wciąż otwarta, ale jej załatwienie leży w gestii polityków – przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Polsce i Polakom należą się odszkodowania”.

Chociaż konserwatyzm umiaru to wizja atrakcyjna, to w praktyce konserwatyzm zmiany trafniej odpowiada na oczekiwania społeczne. Nie ma sensu obrażać się na tę rzeczywistość – przekonuje Kamila Baranowska w tekście „Ludzie chcieli zmiany”.

Pierwszy dziejopis Polski nie był Polakiem. Co więcej – za naszym krajem niespecjalnie przepadał. Nie zmienia to faktu, że bez „Kroniki Thietmara”, biskupa Merseburga (975–1018), niewiele wiedzielibyśmy o epoce Mieszka I i Bolesława Chrobrego pisze Piotr Semka w artykule „Thietmar, czyli niemieckie lustro Polaków”.

Sąd nad Węgrami, który przeprowadzono w Parlamencie Europejskim, jest w istocie sądem nad ojcami założycielami Wspólnoty Europejskiej. A Orbán jest, kto wie, czy nie jedynym ich prawdziwym spadkobiercą – zauważa Tomasz P. Terlikowski w tekście „Europejski bezpiecznik”.

Jak to się stało, że Igor Chalupec, menedżerskie złote dziecko III RP, zanotował spektakularną biznesową porażkę z Ruchem? – zastanawia się Łukasz Zboralski w artykule „Midas i tombak”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również „Epoka Antychrysta” – fragment nowej, apokaliptycznej powieści Pawła Lisickiego, a także Waldemar Łysiak o łatwości fałszowania obrazów.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 24 września 2018.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów