Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.08.2018

"Do Rzeczy" (35) Jeden dzień z życia opozycji w podziemiu. Opowieść political fiction Łukasza Warzechy

Inne wersje: txt

W najnowszym wydaniu "Do Rzeczy" Dzień z życia opozycji w podziemiu – czyli opowieść political fiction Łukasza Warzechy.

Humor polityczny zalewa sieć. Sprofilowane według własnych poglądów żarciki znajdą i zwolennicy rządu, i kibice opozycji. Wspólne jest jedno: coraz częściej zamiast wbijania szpili mamy do czynienia z waleniem maczugą zauważa Agnieszka Niewińska w artykule „Śmiechu warte”.

Rzeczywistość dogania satyrę – mówi Artur Szeremeta, twórca rubryki i fanpage’a Młodzi Wykształceni i z Wielkich Ośrodków w rozmowie z Agnieszką Niewińską.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Sąd Najwyższy nie ma I prezesa mówi wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego
w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Mówiono o nim jako o szarej eminencji służb specjalnych za rządów PO-PSL. Nie tylko ze względu na nazwisko nazywano go „Bondem”. Krzysztof Bondaryk z władzy korzystał nader chętnie. Właśnie usłyszał zarzuty związane z zatrudnieniem w ABW swojego znajomego, a prokuratura przygląda się innym kontrowersyjnym działaniom za jego kadencji – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „«Bond» w opałach”

Wydalenie Ludmiły Kozłowskiej z UE stało się kolejnym argumentem do uderzania w rząd PiS. Tymczasem powiązania kierowanej przez nią fundacji budzą sporo kontrowersji – zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Zamknięty dialog”.

Trafna diagnoza rzeczywistości Kościoła, brak pomysłu na to, co dalej. Tak najkrócej można podsumować poglądy kard. Gerharda L. Müllera wyrażone w wywiadzie rzece „Chrystus jest zawsze nowoczesny”stwierdza Tomasz P. Terlikowski w tekście „Z perspektywy kardynała”.

Wielki głód sprzed 160 lat jest obok bratobójczych wojen najboleśniejszą traumą Irlandczyków – pisze Piotr Semka w artykule „Kartoflana śmierć”.

Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji będą wspólnie bronić gazociągu Nord Stream 2 przed Trumpem i Polakami – cieszy się Kreml. Jednocześnie Putin zarządził największe manewry wojskowe od końca zimnej wojny zauważa  Jacek Przybylski w tekście „Putina wraca do gry”.

Jeśli myślicie, że nie macie w szafie marki, za którą stoi największa polska firma odzieżowa, to być może tylko wam się tak wydaje. Tymczasem Polakom dostarczającym ubrania przestały wystarczać nawet europejskie rynki pisze Łukasz Zboralski w artykule „Ubieramy świat”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek radzi, czy warto obejrzeć „Rojsta”, a Tomasz Zbigniew Zapert rozmawia z Przemysławem Słowińskim, autorem książek biograficznych, o czarodzieju architektury Antonim Gaudím.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 sierpnia 2018.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów