Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

10.06.2018

"Do Rzeczy" (24) Co zrobić z Rosją

Inne wersje: txt

Jak powinna wyglądać normalna, niehisteryczna polityka Polski wobec Niemiec i Rosji? zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Kwadratura Rosji i Niemiec”.

Mundial Putina to jedne z najbardziej upolitycznionych mistrzostw w historii. Mimo politycznego bojkotu Kreml ma szansę zamienić część kibiców w pożytecznych idiotów, a przy okazji pokazać wielkość Rosji – zwłaszcza samym Rosjanom – pisze Jacek Przybylski w tekście „Sportowa wojna światowa”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Proszę być spokojnym, prezes czuwa – mówi Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Oficer polityczny LWP, agent krwawej Informacji Wojskowej, a przede wszystkim funkcjonariusz zbrodniczego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli odpowiednika wojsk wewnętrznych NKWD – mjr Zygmunt Bauman – pojawił się w przestrzeni publicznej jako ofiara komunizmu zauważa Tadeusz Płużański w tekście „Bauman zdekomunizowany”.

Po tragicznej śmierci jednej z najważniejszych postaci polskiego rocka środowisko sceny niezależnej ogarnął autentyczny ból –  pisze Grzegorz Brzozowicz po śmierci Roberta Brylewskiego.

Sprzeciw wobec Izraela może się skończyć karą ze strony USA przekonuje prof. Norman G. Finkelstein, amerykański politolog, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Harcownicy, tak jak dzisiejsi sportowcy, potykali się w polu na oczach wrogich armii. Rezultat ich walk często rozstrzygał o wyniku bitew – pisze Jacek Komuda w artykule „Harcerze króla Zygmunta”.

Hiszpania jest dziś w rękach tych, którzy przedkładają interes partii nad interes kraju. To się może źle skończyć – zauważa Olivier Bault w tekście „Czerwony zmierzch”.

Jak wszystkie wielkie wojny, tak też i ta, druga globalna wojna celna, jest efektem błędnych kalkulacji i nadmiernej ufności w potencjał swojej broni – piszeTomasz Wróblewski w artykule „Globalna wojna celna”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Agnieszka Niewińska o patostreamerach, Krzysztof Masłoń o biografii Herberta i Joanna Bojańczyk o klanach modelek.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 czerwca 2018.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów