Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.05.2018

Dobry rok państwowych gigantów. W nowym „Wprost” Lista 200 największych polskich firm.

Inne wersje: txt

Suma przychodów ze sprzedaży wszystkich spółek, które trafiły na Listę 200 największych polskich firm tygodnika "Wprost" wzrosła w ostatnim roku o prawie 8% osiągając wartość 707 mld złotych. Listę otwiera, podobnie jak rok temu PKN Orlen, który zanotował aż 20% wzrost przychodów ze sprzedaży.  W pierwszej piątce po raz kolejny znalazły się PGNiG, PZU, Grupa LOTOS i PGE.  12 nowych spółek odnotowało swój debiut na liście, ale było również kilka spektakularnych upadków.  Największą prywatną polską firmą pod względem przychodów pozostaje kantor internetowy Cinkciarz.pl

Pełna lista – w bieżącym wydaniu tygodnika „Wprost”.

To już czwarta edycja rankingu największych polskich firm przygotowanego przez tygodnik „Wprost”. W kolejnym wydaniu, 21 maja, tygodnik opublikuje Listę Polskich Gepardów – firm, które najszybciej się rozwijają, za dwa tygodnie – Polscy Ambasadorowie, czyli polskie firmy, które cieszą się uznaniem na świecie.

Ranking został opracowany z pomocą wywiadowni gospodarczej Bisnode. 

Partnerami strategicznymi Listy 200 największych polskich firm tygodnika „Wprost” są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Vive Textile Recycling Sp. z o.o.. Partnerami Orlen S.A., PKO Bank Polski S.A. oraz P.P. „Porty Lotnicze” – Lotnisko Chopina w Warszawie.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów