Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

25.03.2018

"Wprost" (13) A Ty jesteś manipulowany?

Inne wersje: txt

Wydanie świąteczne "Wprost" - temat z okładki. „Afera Facebooka“

Polityczna gra, dane na sprzedaż. Zuckerberg przyzanje się do błędu. Jakub Mielnik o tym, kto kręci naszymi wyborami. Próba obarczenia Facebooka czy firm doradczych winą za wszystkie polityczne niepowodzenia jest grubym nadużyciem. Co nie zmienia tego, że media społecznościowe, jako narzędzie pozbawione publicznego nadzoru, wymknęły się spod kontroli. 

„Lajki dla Wielkiego Brata“ – Grzegorz Sadowski przypomina, że ilość informacji które przekazujemy Facebookowi sprawia, że wie on o nas praktycznie wszystko.

Na łamach „Wprost“ również:

„Pierwsza setka Morawieckiego“ – minęło 100 dni od powołania Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera. W PiS można usłyszeć, że szef rządu został wrzucony na głęboka wodę i utrzymuje się na powierzchni.

„Koniec Ministerstwa Cyfryzacji“ - decyzja polityczna o powołaniu Agencji ds. Informatyzacji jeszcze nie nastąpiła, jedak prowadzone w tym kierunku zmiany wskazują na to, że w ciągu miesiąca zastąpi ona Ministerstwo Cyfryzacji. 

Z kart historii „Wszystko z jajka“ Starożytni Hindusi a także Grecy – wierzyli, że Ziemia powstała z kosmicznego jaja. Dla dawnych Słowian jajko było symbolem słońca, dla średniowiecznych architektów - natchnieniem.

Społeczeństwo

„Nic ich nie powstrzyma“ – grupa harcerzy i rowerowych podróżników połączyła siły, by dostać się na zlot skautów do Stanów Zjednoczonych. Uznali, że najfajniej będzie pojechać na rowerach. Najpierw udali sie na wschód. Właśnie jadą pod wiatr, przez lód na Bajkale.

„W domach za płotem nie ma ludzkiej czułości“ – zamykając się na potęgę w strzeżonych miejskich osiedlach zamknęliśmy się na potrzeby drugiego człowieka.

Biznes

„Ministrowie, aby do pierwszego“ – Ojciec prezydenta Dudy zarabia lepiej od syna, a wójt Korycina więcej niż wiceminister energetyki odpowiedzialny za kluczowe spółki. Czy pensje ministrów powinny być wyższe?

„Polski dzień w Dolinie Krzemowej“ – Internet rzeczy, elektromobilność, inteligentne miasta, bezpieczeństwo i kryptowaluty – o tym rozmawiano na Stanfordzie.

„Orły Wielkopolski nagrodzone“ – długa lista laureatów województwa dla wielkopolskiego, najdynamiczniej rozwiajającego się regionu kraju.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” 26 marca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania

 

 

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów