Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.03.2018

"Do Rzeczy" (11) Tajemnice majątku Kwaśniewskich

Inne wersje: txt

„Do Rzeczy” nr 11: Tajemnice majątku Kwaśniewskich. Potężne śledztwo – prokuratura ma nowe tropy

– Prokuratura analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników oraz znajomych rodziny byłego prezydenta i wystąpi o kolejne dane bankowe. Część wcześniejszych materiałów CBA w sprawie „willi Kwaśniewskich” teraz uznano za materiały dowodowe pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Śledczy na tropie Kwaśniewskich”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

 – Kryzys wokół nowelizacji ustawy o IPN trwa już piąty tydzień. Dlaczego tak ciężko PiS wyjść z tego kryzysu? W ciągu wielu dni rozmawiałem na ten temat z dyplomatami gaszącymi pożar w rozmowach ze stronami izraelską i amerykańską. Na ich podstawie warto wyliczyć problemy, które czynią sytuację tak trudną – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Wyciągnąć wóz z grzęzawiska”.

– Polska nie jest czarną owcą w unijnej rodzinie – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Rodzina Szulców, z której wywodzi się Jarosław Marek Rymkiewicz, mieszkała we wsi Mały Dobrzec, włączonej
w 1906 r. do Kalisza –
pisze Joanna Lichocka w tekście „Niemieckie literki Szulców”.

 – Prawie 30 lat po upadku komunizmu czas zacząć traktować legendy Solidarności jak normalnych uczestników życia publicznego i pozbawić je nimbu nieomylności – przekonuje Stefan Sękowski w artykule „Czas wyleczyć weteranozę”.

– Dzięki porozumieniu zawartemu z Niemcami dowództwu Brygady Świętokrzyskiej udało się uratować swoich
żołnierzy przed zemstą bolszewików –
tłumaczy Piotr Zychowicz w tekście „Realiści z NSZ”.

Masoni mają w dalszym ciągu ogromny wpływ na prawo tworzone we Francji. Nic dziwnego, skoro z masonerią powiązani są najważniejsi politycy, a i prezydent Francji zdaje się mieć do wolnomularstwa wielkie upodobanie – zauważa Olivier Bault w artykule „Francuska republika masońska”.

 – „Wojny celne są dobre i łatwe do wygrania” – zanim gazety zdążyły je wydrukować, słowa Trumpa o wojnie celnej stanowiły już historię amerykańskiej polityki gospodarczej – pisze Tomasz Wróblewski w tekście „Wojna, na którą czeka świat”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o filmie „Anihilacja” Alexa Garlanda oraz Joanna Bojańczyk o modzie w stylu „uggly”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 12 marca 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów