Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

12.11.2017

„Wprost”: Anja Rubik uczy o seksie

Inne wersje: txtpdf

Dziewczynki bywają wypraszane z sali lekcyjnej, gdy nauczycielka mówi o penisie, a chłopcy, gdy mowa  o miesiączce – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” modelka Anja Rubik tłumaczy, dlaczego wzięła się do edukacji seksualnej rodaków.

Ponadto na łamach „Wprost” m.in. Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki – który z nich za rok zostanie prezydentem Warszawy, wszystkie wojny Antoniego Macierewicza oraz jak w Polsce znikają dzieci.

Zrozumiałam, że w Polsce stawia się życie dziecka poczętego na pierwszym miejscu, a zapomina o prawach kobiet. Dąży się do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, a z drugiej strony nie dba się o edukowanie seksualne. Zaczęłam porównywać sytuację w Polsce z tym, co dzieje się na Zachodzie – mówi w rozmowie z „Wprost” Anja Rubik. Wspólnie z ruchem społecznym Dziewuchy Dziewuchom uruchomiła akcję #sexedpl, mającą na celu propagowanie edukacji seksualnej Polaków. Do akcji włączyli się między innymi Maciej Stuhr, Monika Brodka, blogerka Maffashion, Magdalena Cielecka czy Robert Biedroń. W każdym z 60-sekundowych filmików, które powstały w ramach kampanii i udostępniane są w sieci, popularni Polacy przybliżają zagadnienia związane z seksem. Rozmowa z Anją Rubik – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.  

We „Wprost” także o tym, że coraz częściej dorośli Polacy dostrzegają swoje braki w edukacji seksualnej. Ale dzięki coraz szerszej ofercie sekswarsztatów udaje im się zastąpić poczucie winy i wstydu radosnym otwarciem na nowe doznania.

Jeśli zostanę prezydentem, udzielę patronatu Paradzie Równości i w niej pójdę. Miejsce opozycji jest przy wszystkich mniejszościach – deklaruje Rafał Trzaskowski, kandydat PO  na prezydenta Warszawy. I dodaje, że jeśli nawet PO wygra wybory samorządowe, ale potem nie pokaże nowej jakości i okaże się wyłącznie bardziej cywilizowaną wersją PiS, to po roku jej nie będzie. Nie wygramy wyborów parlamentarnych, nie odsuniemy PiS od władzy. Nie mam wątpliwości, że PO musi się zmienić. Nie ma powrotu do tego, co było dwa lata temu – mówi Trzaskowski w rozmowie z „Wprost”.

Rafał Trzaskowski legitymizuje wszystkie świństwa ratusza – mówi z kolei Patryk Jaki, ewentualny kandydat na prezydenta Warszawy. - Niech autorytety III RP sobie darują – mieli swój czas. Teraz do głosu dochodzi nowe pokolenie polityków, którzy nie będą mieli skrupułów, aby szukać sprawiedliwości – dodaje. Cała rozmowa – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.

Minister obrony walczy o pozostanie w rządzie w swoim stylu. Otwierając kolejne fronty. Żaden polityk w rządzie Beaty Szydło nie budzi takich emocji, nikt nie wywołuje tylu wojen naraz. Antoni Macierewicz ma także w obozie PiS wielu wrogów, którzy przed planowaną rekonstrukcją namawiają prezesa PiS, by go wymienił, a przynajmniej pozbawił wpływów. Jednak minister obrony nie oddaje pola. Wszystkie wojny Macierewicza – w nowym „Wprost”.  

W naszym społeczeństwie panuje silne przekonanie, że dziecko to prywatna sprawa rodziców i dopuszczanie do niej instytucji państwowych jest ingerencją w autonomię rodziny. System monitorowania losów dziecka zgodnie z tym przekonaniem to inwigilacja. A przecież żeby znaleźć przemoc, trzeba wsadzić nos także tam, gdzie tej przemocy nie ma. I trzeba to zrobić w porę, a nie kiedy jest już za późno. Władza, która odważy się przeforsować taki system, będzie bardzo odważna. W nowym „Wprost” o tym, że co roku kilkadziesięcioro dzieci traci życie z rąk swoich opiekunów i o tym, że tych śmierci mogłoby być mniej.

Ponadto w nowym „Wprost”:

- Pod auspicjami Jarosława Gowina pojawiła się nowa formacja Porozumienie. Jej twórca chciał pokazać niezależność, ale nawet nazwa ugrupowania powstała podobno w konsultacji z prezesem PiS.

- Tutaj zabiorą jednego cukierka z paczki. Tam odetną parę listków z rolki papieru toaletowego. Produktów, które w ostatnich latach skurczyły się czasem prawie o połowę. Za to cena nie skurczyła się prawie w ogóle. Jak się oszczędza na klientach.

- Przez najbliższe niespełna 10 lat komputery tak się rozwiną, że będą zdolne do zastąpienia w pracy ponad połowy Polaków.

- Pogłoski o politycznej śmierci byłego premiera Włoch okazały się przesadzone. 81-letni skandalista nie powiedział  jeszcze ostatniego słowa.

- To, że dysponujemy pięcioma zmysłami, jest starożytnym złudzeniem. Im dokładniej nauka bada człowieka, tym więcej zmysłów odkrywa i tym większy ma kłopot z porządkowaniem wiedzy o nich.

- Adam Driver to dowód na to, że nawet aktor o nienachalnej urodzie może się stać symbolem seksu. Jak? Wystarczy zagrać w kultowym serialu „Dziewczyny”.

W cyklu #35latWprost wspomnienie o tym, że w 1993 r. „Wprost” wystartował z rankingiem szkół wyższych, patrzył na ręce postkomunistom i wzywał do pojednania polsko-żydowskiego. „Wprost” rozmawiał z wybitnymi polskimi intelektualistami na fundamentalne tematy.  Po latach te wypowiedzi nie straciły aktualności, bo mądrzy ludzie mądrze mówili. W nowym „Wprost” – fragmenty rozmów m.in. z prof. Leszkiem Kołakowskim i Czesławem Miłoszem.

Te oraz wiele innych materiałów na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost”, które 13 listopada trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę  od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów