„Do Rzeczy”: Cenckiewicz ujawnia agenta

„Do Rzeczy”: Cenckiewicz ujawnia agenta

– Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, ze Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB. Do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji Sławomir Cenckiewicz na łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy” ujawnia przeszłość polonijnego biznesmena, którego wiązano ze sprawą zabójstwa szefa policji generała Marka Papały. W tekście „Tajemnica >>Martela<<” opisuje, jak zwerbowano Mazura i co przekazywał służbom specjalnym PRL.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

- Ryszard Schnepf staje się symbolem tego, co w polskiej dyplomacji należy pilnie zmienić –  Wojciech Wybranowski kreśli sylwetkę byłego ambasadora RP w Waszyngtonie w tekście „Dyplomata na wojnie”.

- Unijni gracze mogą przehandlować Donalda Tuska, jeśli tylko będzie im zależało na ustępstwach Polski. Jednak i bez tego immunitet chronić będzie go tylko przez dwa i pół roku zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Krótki oddech Tuska”.

- Polska może czuć się bezpieczna –  zapewnia Ralph Reed, doradca prezydenta USA Donalda Trumpa, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Wyborcy oczekują totalnościtwierdzi Tomasz Siemoniak, poseł PO w rozmowie z Markiem Migalskim.

Wiosna na Półwyspie Koreańskim często pachnie wojną. Tym razem naprzeciw bezwzględnego dyktatora Kim Dzong Una stanął jednak bezkompromisowy miliarder Donald Trump. Nowy prezydent USA ma zaś dość nieudanej polityki dyplomacji i kolejnych sankcji diagnozuje Jacek Przybylski w tekście „Szalone Słońce Narodu”.

Jak zatrzymać rosnące OC pomysły ekspertów z debaty „Do Rzeczy” relacjonuje Łukasz Zboralski

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również: Piotr Gociek analizuje, jak rząd chce zmienić rynek mediów – a Kamila Baranowska rozmawia o tej sprawie z posłanką Elżbietą Kruk (PiS); Agnieszka Niewińska pisze o modzie na chrześcijańskie kawiarnie, Łukasz Warzecha rozmawia o reformie wymiaru sprawiedliwości z Bartoszem Pilitowskim z fundacji Court Watch Polska; Piotr Semka - o zmaganiach reformacji z katolicyzmem o sumienia Ślązaków; Maciej Pieczyński - o hazardowych grach dyplomatycznych prezydenta Białorusi; a Tomasz Wróblewski recenzuje pomysł na budowę Centralnego Portu Lotniczego w Polsce.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 marca 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.