„Do Rzeczy”: Chcą z nas zrobić rasistów

„Do Rzeczy”: Chcą z nas zrobić rasistów

– Lewica, od dawna starająca się przekonać świat, że Polska wymaga interwencji i „ucywilizowania” przez Oświecony Świat, potraktowała tragiczny, ale banalny w sumie incydent w Ełku jako okazję do bicia w największe dzwony pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Nowa pałka na Polaków – rasizm” w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”. 

– Gdyby tak traktować sprawę, z faszyzmem mielibyśmy do czynienia przez osiem lat rządów PO. Nie było wtedy silniejszego polityka niż Donald Tusk – przekonuje politolog dr hab. Piotr Wawrzyk w rozmowie z Agnieszką Niewińską.

– Można powiedzieć, że Polska jest krajem antyfaszystów bez faszystów – zauważa socjolog dr Michał Łuczewski w wywiadzie Agnieszki Niewińskiej.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Finał sejmowego protestu to klęska opozycji – podzielonej i nieskutecznej. Protest zawieszono, nie uzyskawszy niczego w zamian. PiS osiągnął to, co chciał: zatwierdził ustawę budżetową i doprowadził do odblokowania Sali sejmowej – pisze Kamila Baranowska w artykule „Opozycja w ruinie”.

– Unia to jeszcze nie „Titanic”zauważa Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Ostre zwroty w relacjach z Białorusią trudno uznać za politykę opartą na realistycznych założeniach. Mamy do czynienia z kolejną próbą takiego zwrotu, a jego ofiarą miała paść telewizja Biełsat – zauważa Łukasz Warzecha w tekście „Biełsat za Niderlandy?”

– Włoska demokracja jest dziś systemem obsługującym wyłącznie elity i zaspokajającym ich potrzeby. Ostatnie wydarzenia – referendum i zmiana rządu – były kolejną gorzką kpiną z „woli ludu” – pisze Piotr Kowalczuk z Rzymu w tekście „Wola ludu po włosku”.

– Donald Trump ma potencjał, by rządzić podobnie jak legendarny republikański prezydent Ronald Reagan – przewiduje Bob Dole, były republikański senator i kandydat na prezydenta USA w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

– Odbudujemy zaufanie Polaków – zapowiada prezes PZU Michał Krupiński w rozmowie z Edytą Hołdyńską.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Maciej Pieczyński o amerykańskim parasolu nad Polską, Tadeusz Płużański o Baumanie i Katarzyna Pinkosz o sposobie na smog.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 16 stycznia 2017 r. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w nowej aplikacji odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.dorzeczy)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/us/app/do-rzeczy/id1096077652?mt=8).

Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.