„Do Rzeczy”: Lemingi pod okupacją PiS

„Do Rzeczy”: Lemingi pod okupacją PiS

Kochani, iż niedawno minął rok, od kiedy Andrzej Duda został prezydentem i – jak pewnie zauważyliście – nasze życie zmieniło się o 36,6 czy tam 360 stopni (przypominamy o naszej dyskalkulii), w związku z tym chcemy pomóc wam odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Łatwo nie jest, ale mamy nadzieję, iż dzięki opracowanemu przez nas przewodnikowi będzie wam nieco lżej znosić trudy codziennego życiaMłodzi Wykształceni i z Wielkich Ośrodków przygotowali specjalny leksykon dla „Do Rzeczy”.

Ponadto w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”:

– Opozycja szkodzi Polsce – przekonuje poseł PiS Jacek Sasin w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

- PiS obiecywał odpolitycznienie mediów publicznych i ich wielką przebudowę. Zamiast tego mamy wielką wewnętrzną wojnę o wpływy. Walczą już nie tylko politycy, lecz także prawicowe media. To nie może się skończyć dobrze – diagnozuje Kamila Baranowska w tekście „Złe emocje wokół mediów”

Dlaczego do dziś Bob Dylan nie jest znany nad Wisłą – tłumaczy dziennikarz i tłumacz Filip Łobodziński w rozmowie z Grzegorzem Brzozowiczem.

– Jest dowód na to, że UOP wiedział o istnieniu akt TW „Bolka” i że tych akt szukał w mieszkaniu płk. Adama Hodysza po wybuchu w gdańskim bloku – Sławomir Cenckiewicz ujawnia kulisy tragedii w Gdańsku z 1995 r.

– Dawniej Andrzej Rzepliński potrafił być rozjemcą w politycznych walkach. Dzisiaj swoimi działaniami raczej podsyca spór o Trybunał Konstytucyjny. W jego zaistnieniu sam ma zresztą swój udział – Agnieszka Niewińska w tekście „Profesor przemieniony” kreśli sylwetkę prezesa TK.

– Odbudujmy wizerunek Polski – wskazuje sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. Zauważa, że od 70 lat Polska nie cieszy się należycie pozytywnym wizerunkiem na Zachodzie.

– Czy PiS może rządzić inaczej? – pyta Piotr Semka, który zabiera głos w debacie „Do Rzeczy” o rządach PiS i odpowiada na zarzuty stawiane władzy przez Romana Graczyka.

Ponadto na łamach nowego „Do Rzeczy” Wojciech Engelking pisze o końcu epoki „Harrego Pottera”, Tomasz Lenczewski ujawnia tajemnice rodzinne o. Jacka Woronieckiego, Witold Repetowicz analizuje nowe otwarcie w stosunkach rosyjsko-tureckich, wiceprezes Deloitte Rafał Antczak w rozmowie z Edytą Hołdyńską zastanawia się nad planem Morawieckiego, a Łukasz Zboralski podsumowuje pierwszy tydzień występów Polaków na igrzyskach w Rio.

I jak co tydzień w tygodniku – kolejny odcinek powieści Piotra Goćka „Barwy walki” oraz Wojciech Cejrowski, który tym razem opowiada o Azji.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 16 sierpnia 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

 Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.